Recyklovatelný materiál

My v Biofy® dobře víme, že životnost plastů je velmi dlouhá a že v přírodě vydrží stovky let. Naše produkty jsou proto zabalené převážně v recyklovatelných materiálech, které jsou připravené na další použití, například sklo. Jako výplňový materiál při balení používáme dřevěné vlákno, které je vyrobené z dále nepoužitelných odpadů vznikajících v dřevovýrobě. Koupí výrobků Biofy® přispíváš ke snížení plastového odpadu na naší planetě.

100% přírodní kosmetika

Odpadové vody obsahují velké množství chemických látek z pracích, čistících a kosmetických přípravků. Znečištěná voda se musí speciálně upravovat velmi nákladným a složitým procesem, při kterém se spotřebovává obrovské množství energie. V horším případě taková voda proudí přímo do nejbližších vodních toků a následně do moří a oceánů. Používáním přírodní kosmetiky, hlavně šamponů a sprchových gelů, nevzniká žádný škodlivý odpad. Jejich použitím se neznečišťuje voda škodlivou chemií. Společně tak přispíváme k obnově životního prostředí a hydrosféry.

Ekologické plodiny

V dnešních dnech je ekologické zemědělství utlačované na konvenčním zemědělstvím, při kterém je půda ve styku se škodlivými chemickými látkami, jako jsou umělé hnojiva, pesticidy, herbicidy, fungicidy a jiné. Tyto syntetické látky se následně dostávají do pěstovaných plodin a nakonec znehodnocují i samotnou půdu. Výsledkem toho vznikají obrovské plochy erodované půdy a znečištěné životní prostředí. Půda je vyčerpaná a její přirozené vlastnosti jsou zničené. Proto při výběru surovin do našich produktů dbáme na převahu ekologicky pěstovaných plodin z obnovitelných zdrojů. Všechny suroviny jsou také lisované za studena a dohromady s nerafinovanými oleji si zanechají všechny důležité vitamíny a živiny.

Biodegradace

V posledních letech lidstvo čelí několika environmentálním problémům a jejich dopadem na ekosystém. Mohou za to zejména výrobky s nízkou biodegradací, které zatěžují životní prostředí. Biodegradace je doba, za kterou se produkt rozloží a přizpůsobí se přirozeným procesům. Tento problém může vést k různým změnám v ekologických podmínkách, negativním změnám klimatu, nebo ke zvýšené teplotě ovzduší, která nemá příznivý vliv na naše zdraví, ani na životní prostředí. V Biofy® proto upřednostňujeme složky, které se klasifikují jako lehce biologicky odbouratelné a nezatěžují ekosystém.

Cruelty-free kosmetika

Naše přírodní kosmetika není testovaná na zvířatech. Biofy® podporuje humánní způsob výroby kosmetických produktů, při které se neubližuje nevinným zvířatům. Výrobky obsahují živočišné složky jen v minimálním množství, v některých produktech se vyskytuje med. Jsou určené pro všechny, kterým záleží na zvířatech a jejich osudu.